Внесено зміни з 28.01.2022р. до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг

Шановні споживачі!

Адміністрація комунального підприємства «Сєвєродонецьктеплокомуненерго» інформує, що наказом від 28.12.2021р. №358, який набрав чинності з 28.01.2022р. внесено зміни до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг (далі – Методика розподілу).

Враховуючи зазначене, починаючи з січня 2022 року виконавцем послуг КП «Сєвєродонецьктеплокомуненерго» буде здійснено перерозподіл між споживачами загальних обсягів спожитих у будівлях споживачів комунальних послуг з постачання теплової енергії з урахуванням внесених змін до Методики розподілу.

1 листопада 2021 року у місті у відповідності до законодавства України вступили в дію нові договірні відносини між Споживачами послуг з постачання теплової енергії та гарячої води та надавачем послуг Комунальним підприємством «Сєвєродонецьктеплокомуненерго».Ці відносини передбачають нарахування плати за отримані комунальні послуги  у будівлі в цілому, а потім їх розподіл серед співвласників багатоквартирного будинку за встановленими законодавством Правилами надання послуг з постачання теплової енергії та Методики.

              Слід відмітити, що наказом Мінрегіону  від 28.12.2021 №358,  який зареєстрований  в Міністерстві юстиції України  27.01.2022  за N 93/37429, внесено зміни до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2018 року N 315, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 28 грудня 2018 року за N 1502/32954  та  викладено її  у новій редакції.

Що передбачають ці нововведення?

 

             Так, послуга з постачання теплової енергії тепер розподіляється між всіма співвласниками багатоквартирного будинку на загальнобудинкові потреби,  на опалення житлових та нежитлових приміщень, та на теплову енергію, яка надходить від ділянок транзитних трубопроводів в приміщеннях з індивідуальним опаленням та/або окремих приміщень з транзитними мережами опалення. Послуга розподіляється пропорційно до опалювальної площі приміщення Споживача.

             Загальнобудинкові потреби на опалення – це витрати на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень, функціонування внутрішньобудинкових систем опалення будівлі.

            В результаті функціювання внутрішньобудинкової системи опалення за рахунок тепловиділень від ізольованих розподільчих трубопроводів, які розташовані в будівлі створюються благоприємні умови для нормальної роботи інших інженерних комунікацій будівлі, зокрема, мереж водопостачання та водовідведення, електричних, газорозподільних  мереж.

       Нарахування за постачання теплової енергії здійснюється у будівлі в цілому за розрахунковий місяць за показниками комерційного приладу (будинкового лічильника).

          Для визначення та розподілу обсягу спожитої у будівлі теплової енергії на загальнобудинкові потреби опалення  можуть застосовуватися різні підходи:

          а) розрахунок за довжинами трубопроводів внутрішньобудинкової системи опалення у підвалах, техпідпіллях та на горищах, (метри погонні)  та  даними про загальну площу місць загального користування (МЗК) та допоміжних приміщень (незалежно від наявності опалювальних приладів) у будівлі, окрім підвалів, техпідпіль та горищ, (м2)  та загальну опалювальна площа будівлі, окрім підвалів, техпідпіль та горищ, (м2);

        б) застосовуються проектні дані щодо обсягу теплової енергії, витрачений на загальнобудинкові потреби опалення будівлі або за результати енергоаудиту. Рішення про застосування  результатів енергетичного аудиту приймається співвласниками будівлі міжопалювальний період, про що письмово повідомляється виконавець розподілу комунальної послуги;

        в) у разі відсутності у виконавця розподілу комунальних послуг даних щодо площ МЗК та допоміжних приміщень та/або даних щодо трубопроводів внутрішньобудинкової системи опалення у підвалах, техпідпіллях та на горищах, то обсяг теплової енергії, витрачений на загальнобудинкові потреби опалення , може бути визначений спрощено: як частка від загального обсягу споживання теплової енергії на опалення будівлі: для 1 – 5 поверхової будівлі – 25 %; для 6 – 10 поверхової будівлі- 20 %; для будівлі вище 10 поверхів – 15 %.

         Отже споживач,  який опалює приміщення з допомогою системи ЦО, в результаті розподілу пропорційно до опалювальної площі цього приміщення, оплачує свою частку за  послугу з постачання теплової енергії для опалення займаного приміщення та частку за  загальнобудинкові потреби на опалення.

          Споживач, який  опалює приміщення індивідуальною системою,  в результаті розподілу пропорційно до опалювальної площі цього приміщення, оплачує частку за загальнобудинкові потреби на опалення та  плату та за теплову енергію, яка надходить від ділянок транзитних трубопроводів.

         Обсяг спожитої теплової енергії на опалення приміщення з індивідуальним опаленням або окремого приміщення з транзитними мережами опалення, через яке прокладені транзитні трубопроводи внутрішньобудинкової системи опалення  розраховується за формулою на підставі даних про довжини всіх транзитних трубопроводів у приміщенні з індивідуальним опаленням або окремому приміщенні з транзитними мережами опалення.

         Для розрахунку приймається  qвтр.транз = 7 Вт/м – питомі теплові втрати ізольованих трубопроводів  Вт/м;  питомі теплові втрати трубопроводів, ізоляція на ділянках яких відсутня або порушена, збільшуються на 100 %; можуть застосовуватись питомі теплові втрати відповідно до проекту відокремлення (відключення) приміщення (за його наявності) або за результатами розрахунку організації, яка має на це відповідний дозвіл.

 

Просимо звернути увагу, що виключно співвласники будівлі можуть встановлювати поправкові коефіцієнти для розподілу  обсягу спожитої комунальної послуги (детальніше про це у додатку 1)

 

ДОДАТОК1

 

Поправкові коефіцієнти для розподілу обсягу спожитої теплової енергії

 між окремими споживачами у будівлі/будинку

(витяг з  Методики)

  1. Власники (співвласники) будівлі/будинку можуть прийняти рішення про застосування поправкових коефіцієнтів до обсягу спожитої теплової енергії на опалення житлових/нежитлових приміщень окремих споживачів, про що письмово повідомляють виконавця розподілу комунальної послуги.
  2. Поправкові коефіцієнти встановлюються для розподілу обсягу спожитої теплової енергії на опалення між окремими споживачами у наріжних квартирах (приміщеннях), квартирах (приміщеннях), розташованих на перших і останніх поверхах будівель, де налічуються два або більше споживачів, та які не мають вузлів розподільного обліку теплової енергії.
  3. Поправкові коефіцієнти розраховуються на основі проектних значень тепловтрат приміщень для кожної окремої будівлі/будинку (для типових будівель – на основі проектних даних для відповідної серії). У разі відсутності проектних даних по тепловтратах окремої будівлі/будинку або аналогічних будівель використовуються спрощені поправкові коефіцієнти, що застосовуються до кожної квартири (приміщення), згідно з таблицею 1 цієї Методики.

Таблиця 1

Поправкові коефіцієнти для розподілу обсягу спожитої теплової енергії на опалення між окремими споживачами

Поверх

Поправковий коефіцієнт

кутової квартири (приміщення)

рядової квартири (приміщення)

Перший над неопалюваними приміщеннями

0,8

0,9

Перший над опалюваними приміщеннями

0,9

1

Середній

0,9

1

Середній над аркою або проїздом

0,9

0,9

Останній

0,8

0,9

  1. Після отримання відповідного рішення власників (співвласників) будівлі/будинку під час здійснення розподілу теплової енергії виконавцем розподілу комунальної послуги застосовуються установлені поправкові коефіцієнти до розрахованого обсягу спожитої теплової енергії на опалення житлових/нежитлових приміщень таких окремих споживачів протягом усіх наступних розрахункових періодів та наступних опалювальних періодів.
  2. Власники (співвласники) будівлі/будинку можуть прийняти рішення про відміну застосування поправкових коефіцієнтів до обсягу спожитої теплової енергії на опалення житлових/нежитлових приміщень таких окремих споживачів, про що письмово повідомляють виконавця розподілу комунальної послуги.

 

       Примітка:

просимо співвласників будинку врахувати це та звернути  увагу що новою

редакцією Методики не передбачене право співвласників на встановлення

понижуючого коефіцієнта на опалення МЗК від 0,2 до 0,9 залежно від

теплотехнічних  характеристик будівлі, або встановлення

підвищувального коефіцієнта від 1,1 до 2.

Разом з тим, у зв’язку з необхідністю приведення у відповідність до оновлених вимог нормативних документів програмних продуктів підприємства, що потребує певного часу, перерозподіл послуг з  постачання теплової енергії за січень 2022 року буде відображено у рахунках на оплату наданих послуг за лютий 2022 року.Дякуємо за розуміння!