Субсидія

Що таке субсидія?

Субсидія — це адресна безнадійна допомога державам сім’ї для відшкодування витрат на оплату житлом або його змістом та комунальними послугами (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутових відходів та рідких нечистот), а також один раз на рік допомогу в національній валюті на придбання сжиженого газу, твердого і рідкого печію життєвої палива. Субсидія є безвідшкодною, і її отримання не пов’язана і не влечет за собою зміни форми власності житла.

 

Увага споживачі, які отримують субсидії !

  1. КП  СТКЕ  повідомляє своїм споживачам про зміну в порядку надання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Так, згідно з постановою Кабінету Міністрів від 27.04.2016 р №319 на період отримання субсидій громадяни не будуть отримувати пільги  на оплату житлово-комунальних послуг.
    Таким чином, якщо споживачі мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг і звертаються за субсидією, управління праці та соціального захисту населення не буде нараховувати відповідні пільги на період отримання субсидії. Призупинення пільг буде діяти, поки споживач не відмовиться від субсидії.
  2. За підсумками опалювального сезону невикористані суми субсидії (які залишилися в результаті економного споживання енергоресурсів) на оплату послуг з централізованого опалення в повному обсязі будуть повертатися до державного бюджету згідно постанові Кабінету Міністрів №534 від 23.06.2016 р.
  3. Установити, що з 1 травня 2018 р. призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є:

— внутрішньо переміщені особи;

— особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;

— особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);

— особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають.

Згідно постанові Кабінету Міністрів від 27.04.2018 р. № 329, яка набирає  чинності з 1 травня 2018 року.