Плата за абонентське обслуговування

Плата за абонентське обслуговування – це щомісячний платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання послуг з постачання теплової енергії та/або постачання гарячої води у багатоквартирному будинку.

Зокрема, абонентська плата включає такі витрати:

– укладення договору про надання комунальної послуги;

– здійснення розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами;

– нарахування та стягнення плати за спожиті комунальні послуги;

– обслуговування та заміна вузлів комерційного обліку теплової енергії (у разі їх наявності).

 – виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання та постачання гарячої води).

У зв’язку із затвердженням Постанови КМУ від 8 вересня 2021 р. № 1022 затверджено зміни, що вносяться до Постанови від 21 серпня 2019 р. № 830 «Про затвердження Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії», 01.10.2021 року на офіційному веб-сайті КП СТКЕ  було опубліковано публічний індивідуальний договір про надання послуги з постачання теплової енергії.

Такий договір вважається укладеним, якщо протягом 30 днів, з дня опублікування, співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір іншої моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з КП СТКЕ (частина п`ята статті 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).

 Плата за абонентське обслуговування нараховується всім споживачам. Споживач не звільняється від плати за абонентське обслуговування у разі відсутності фактичного споживання ним послуги або у разі відключення (відокремлення) його квартири або нежитлового приміщення від мереж (систем) централізованого опалення теплопостачання та постачання гарячої води.

Плата за абонентське обслуговування затверджується внутрішнім наказом по підприємству та визначається виконавцем комунальних послуг за їх фактичними витратами у розрахунку на 1 абонента/міс. Тобто плата за абонентське обслуговування розраховується не за обсяги спожитих послуг, а в розрахунку на 1 абонента та виставлятиметься як окремий платіж.

Плата за абонентське обслуговування не є комунальною послугою, тому, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам багатоквартирних будинків за індивідуальними договорами» від 21.08.2019 р. № 808, держава регулює  її граничний рівень, який з  01.07.2021 р. становить  33,74 грн. Граничний розмір плати за абонентське обслуговування застосовується окремо за кожною комунальною послугою.

По підприємству встановлено плату за абонентське обслуговування Наказом № 291 від 22.12.2021 р., яка нараховується 1 листопада 2021 року для споживачів послуг КП СТКЕ у розрахунку на один особовий рахунок для послуг з постачання теплової енергії.

Розмір плати за абонентське обслуговування складає 23,92 грн з ПДВ.

Структура плати за абонентське обслуговування