Пільги

З 1 жовтня 2019 року стартує монетизація пільг відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  від 17.04.2019 № 373 «Про деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово – комунальних послуг у грошовій формі» ( зі змінами) вступив в дію Порядок надання пільг на оплату житлово – комунальних послуг у грошовій формі (далі – Порядок).

Функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі — готівкова і безготівкова.

Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк. Для цього Ощадбанк вестиме персоніфікований облік пільговиків і коштів, які поступатимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Потім кошти переказуватимуть на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг. Цей механізм розроблено для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які звикли до усталеного алгоритму дій і не бажають його змінювати.

Пільги у готівковій формі призначатимуться усім бажаючим на підставі поданих особисто заяв до органів соціального захисту населення, які формуватимуть щомісячно до 25 числа реєстри пільговиків і передаватимуть їх Мінсоцполітики. Після чого, Міністерство, обробивши отримані реєстри, направить їх до Ощадбанку та переказуватиме зазначеному банку кошти для виплати монетизованих пільг. Таким чином, кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх зі свого рахунку у будь-який час.

Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

Звертаємо увагу:

  • за отриманням інформації про будь – які питання, пов’язані з нарахуванням пільги, пільговики звертаються до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.
  • за отриманням інформації про спожиті послуги, нараховані суми за послуги, розмір заборгованості (переплати) пільговики звертаються до управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг
  • за отриманням інформації про операції, здійснені за обліковим записом пільговика щодо перерахування коштів управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг, пільговики звертаються до АТ «Ощадбанк».

Відповідно до Постанови КМУ № 409 від 06.08.2014 зі змінами  уряд переглянув соціальні нормативи  у житлових будинках які обладнані будинковими та / або квартирними приладами обліку, щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії :

  • з 0,0431 Гкал до 0,0383 Гкал на 1кв.м

Для розрахунку витрат теплової енергії залежно від особливостей регіонів та типу будівель соціальні норми користування житлово – комунальними послугами визначаються з урахуванням коригувальних коефіцієнтів. Коригувальний коефіцієнт для Луганської обл. встановлює:

  • для будівель 5 і більше поверхів – 0,38
  • для будівель 1-4 поверхів (вул. Силікатна) – 0,564

 Для підприємства на опалювальний період 2019/2020 рр. соціальна норма є такою:

  •  25,97 грн./м2
  • 38,55 грн./м2 (вул. Силікатна)